Tournament #3720 - Double Elimination 1v1 - 3rd Division

Hosted by
SpriteClub
  •   16 player Double Elimination
  •   M.U.G.E.N
Challonge premier badge
Challonge Premier
Hide ads + Support us
Close this ad

Watch & bet on the action live at Spriteclub TV!

More details on this tournament can be found here.

Final Results

Supreme Champion: Tsukikomori
Worthy Adversary: Megalon
Maybe Next Time: Cielo
Live

Bracket Embed Code

Upgrade to Premier badge Challonge Premier to remove advertisements from the embed.

Need help? View the Bracket Module Instructions.
Developers: This bracket can also be embedded using the Challonge jQuery plugin.
Ajax loader
29TsukikomoriTsukikomori3CieloCielo227S. GeistS. Geist0CieloCielo326Magma DragoonMagma Dragoon0CieloCielo225S. GeistS. Geist2Super Gotenks SVSuper Gotenks SV021UltronUltron1CieloCielo222TamakiTamaki0Super Gotenks SVSuper Gotenks SV217CieloCielo2Predator WarriorPredator Warrior118Black Princess TohkaBlack Princess Tohka0UltronUltron219ThorThor1Super Gotenks SVSuper Gotenks SV220AlvaaronAlvaaron0TamakiTamaki212A-YukiA-Yuki0Predator WarriorPredator Warrior211Death 13Death 130UltronUltron210Baruganodon EXBaruganodon EX0Super Gotenks SVSuper Gotenks SV29Lambdadelta & BattlerLambdadelta & Battler0TamakiTamaki230MegalonMegalon2TsukikomoriTsukikomori528TsukikomoriTsukikomori2MegalonMegalon324Magma DragoonMagma Dragoon1MegalonMegalon323TsukikomoriTsukikomori3S. GeistS. Geist116MegalonMegalon3AlvaaronAlvaaron015ThorThor0Magma DragoonMagma Dragoon314Black Princess TohkaBlack Princess Tohka1S. GeistS. Geist313CieloCielo2TsukikomoriTsukikomori38AlvaaronAlvaaron3Predator WarriorPredator Warrior07A-YukiA-Yuki0MegalonMegalon36Magma DragoonMagma Dragoon3UltronUltron25Death 13Death 132ThorThor34S. GeistS. Geist3Super Gotenks SVSuper Gotenks SV13Black Princess TohkaBlack Princess Tohka3Baruganodon EXBaruganodon EX12TsukikomoriTsukikomori3TamakiTamaki01CieloCielo3Lambdadelta & BattlerLambdadelta & Battler0Round 1Round 2Round 3SemifinalsFinalsLosers Round 1Losers Round 2Losers Round 3Losers Round 4Losers Round 5Losers Round 6
Tsukikomori
Cielo
S. Geist
Cielo
Magma Dragoon
Cielo
S. Geist
Super Gotenks SV
Ultron
Cielo
Tamaki
Super Gotenks SV
Cielo
Predator Warrior
Black Princess Tohka
Ultron
Thor
Super Gotenks SV
Alvaaron
Tamaki
A-Yuki
Predator Warrior
Death 13
Ultron
Baruganodon EX
Super Gotenks SV
Lambdadelta & Battler
Tamaki
Megalon
Tsukikomori
Tsukikomori
Megalon
Magma Dragoon
Megalon
Tsukikomori
S. Geist
Megalon
Alvaaron
Thor
Magma Dragoon
Black Princess Tohka
S. Geist
Cielo
Tsukikomori
Alvaaron
Predator Warrior
A-Yuki
Megalon
Magma Dragoon
Ultron
Death 13
Thor
S. Geist
Super Gotenks SV
Black Princess Tohka
Baruganodon EX
Tsukikomori
Tamaki
Cielo
Lambdadelta & Battler